Cykl programów edukacyjno-historycznych dla szkół

Od ponad 20 lat oferujemy młodzieży zajęcia edukacyjno-historyczne: „Żywe Lekcje Historii”, „Turnieje Rycerskie”, „Wędrówkę po warsztatach rzemiosł dawnych” i wiele innych atrakcji, które przeniosą uczniów w podróż w przeszłość.

„Żywe Lekcje Historii” organizujemy w Państwa placówce edukacyjnej, natomiast pozostałe programy edukacyjno-historycznych w Zamku Malbork, w maju i czerwcu. Proponowane przez nas zajęcia, łączą zabawę z wiedzą. „Żywa Lekcja Historii” to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego, to zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem i umundurowaniem. W trakcie zajęć dzieci i młodzież utrwala i zdobywa wiedzę historyczną, a przy okazji świetnie się bawi.

Zamek Malbork – aktywna trasa turystyczna dla dzieci i młodzieży

Mamy przyjemność zaproponować Państwu nowopowstałą, innowacyjną, a przede wszystkim aktywną trasę turystyczną dla dzieci i młodzieży, prezentującą zamek Malbork z innej, ciekawszej, tajemniczej strony. Zaletą zwiedzania zamku jest forma gry składającą się z dwóch części.

Fundacja Wspierania Kultury i Edukacji

Nasza Pasja

Misja Fundacji

Nasza fundacja promuje pielęgnowanie polskości oraz tradycji narodowej, popularyzuje osiągnięcia oręża polskiego poprzez rozwój świadomości historycznej i kulturalnej. Kreuje postawy patriotyczne poprzez poszerzanie wiedzy historycznej, kulturalnej, zarówno materialnej, jak i duchowej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu bitwy pod Grunwaldem. Zamierzone cele osiąga dzięki organizacji zajęć dla młodzieży szkolnej z cyklu Żywe Lekcje Historii propagującej historię Polski od Mieszka I po Powstanie Styczniowe. Organizację wydarzeń o charakterze rekonstrukcji historycznej, związanych z historią Polski i oręża polskiego, między innymi inscenizację „Bitwy pod Grunwaldem”.

Krzysztof Górecki

Teatr Historyczny

Założyciel Chorągwi Komturstwa Gniewskiego

Z wykształcenia menager turystyki, pedagog i fotografik, swoją pasję i przygodę z rekonstrukcją historyczną, która przekształciła się w zawód rozpoczął w roku 1991.

Przeprowadzonych inscenizacji

Odwiedzonych szkół

Scenariuszy ŻLH

Rekonstruktor historyczny

Krzysztof Górecki

  • Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011.
  • Laureat nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej oraz programu TVP 2 “Piękniejsza Polska” w roku 2009.
  • Wyróżniony tytułem „Przyjaciel Warmii i Mazur” przez Marszałka Warmii i Mazur w roku 2011.
  • Współtwórca oraz organizator historycznej części “Bitwy pod Grunwaldem” (nominacja do „Złotego Certyfikatu POT” w roku 2009).
  • Współautor programów nagrodzonych certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej “Najlepszy Produkt Turystyczny” w roku 2003, 2004 i 2007 (Gniew, Grunwald oraz Malbork).
  • Uhonorowany Odznaką honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  • Twórca programów autorskich skierowanych do uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych: Żywe Lekcje Historii.
  • Założyciel Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”.

Nasze usługi

Imprezy dla firm

Od wielu lat specjalizujemy się w obsłudze imprez firmowych, zarówno zamkniętych jak i promocyjnych, otwartych dla publiczności.

Żywe lekcje historii

Od ponad 15 lat specjalizujemy się w ofercie edukacyjnej skierowanej do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Prowadzone na terenie całego kraju Żywe Lekcje Historii łączą zabawę z wiedzą.

Historyczne imprezy masowe

Od 1997 roku zajmujemy się organizacją części historycznej Bitwy pod Grunwaldem. W ciągu 12 lat Grunwald stał się jedną z trzech największych imprez średniowiecznych w Europie.

Czym Cię możemy zachwycić

Pięknie odtworzone uzbrojenie oraz stroje

Historia jest nie tylko naszą pasją, ale także naszym życiem. Na każdą godzinę naszych rekonstrukcji przypada kilka dni przygotowań, prób i pracy nad strojami. 

Rzemieślnicy

Od wielu lat współpracujemy z szerokim gronem rzemieślników i wystawców. Wzbogacą oni każdy festyn nie tylko ogromną gamą produktów, ale także pokazami i warsztatami dotyczącymi danego okresu historycznego.

Przemyślane zabawy, turnieje i zawody

Mamy długoletnie doświadczenie w pracy z grupami o każdym rozmiarze. Animowaliśmy wydarzenia zorganizowane dla kilkunastu osób jak i imprezy dla tysięcznych tłumów. Potrafimy stworzyć niezapomniany klimat. Z nami nie da się nudzić!

Inscenizacja bitwy pod Grundwaldem

Od 1998 roku Krzysztof Górecki jest jednym z głównych organizatorów części historycznej Bitwy pod Grunwaldem odpowiedzialnym m. in. za scenariusz, reżyserię czy ścieżkę dźwiękową głównej inscenizacji Bitwy.

Między innymi dzięki jego staraniom Bitwa pod Grunwaldem jest największą imprezą historyczną w Polsce i jedną z trzech największych imprez średniowiecznych w Europie.

Za rozwój tego wydarzenia uhonorowany został, wraz z Jackiem Szymańskim, nagrodą Piękniejsza Polska, przyznawaną przez Polską Organizację Turystyczną osobom, najbardziej zasłużonym dla rozwoju i promocji polskiego produktu turystycznego. Wśród poprzednich laureatów znajdują się m. in. takie osoby jak Wojciech Kilar, prof. Wiktor Zin, Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, Beata Tyszkiewicz, Anna Dymna, Bogusław Kaczyński czy też Zygmunt Kwiatkowski.

Otrzymane przez nas nagrody

Nasze referencje

Zadzwoń

+48 602 326 824

Obejrzyj strony

www.teatrhistoryczny.pl
www.grunwald1410.pl