Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Edukacji
Założyciel Chorągwi Komturstwa Gniewskiego
Krzysztof Górecki
Z wykształcenia menager turystyki, pedagog i fotografik, swoją pasję i przygodę z rekonstrukcją historyczną, która przekształciła się w zawód rozpoczął w roku 1991 jako pracownik Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie. Wspólnie z Jarosławem Struczyńskim – inicjatorem odbudowy zamku gniewskiego, brał udział w odbudowie zamku oraz w tworzeniu produktu turystycznego „Zamek w Gniewie – Podróż w Przeszłość”.
Praca w zamku w Gniewie zaowocowała powstaniem wielu produktów takich jak „Turniej Sobieskiego”, „Vivat Vasa”, „Zamek w Gniewie – Podróż w Przeszłość”, „Żywe Lekcje Historii” i wiele innych.
mAnager turystyki, pedagog i fotografik
Krzysztof Górecki
Praca w zamku w Gniewie zaowocowała powstaniem wielu produktów takich jak „Turniej Sobieskiego”, „Vivat Vasa”, „Zamek w Gniewie – Podróż w Przeszłość”, „Żywe Lekcje Historii” i wiele innych.
Przełomem w karierze zawodowej był rok 1998, w którym zorganizował miesięczne tourne grupy teatralno – kaskaderskiej po Francji. W miejscowości Le Dorat współorganizował ponad 10 spektakli teatralno – historycznych „Życie i Śmierć Ryszarda Lwie Serce”, wystawianych z okazji 800 rocznicy śmierci króla Anglii.
Zdobyte doświadczenie na zamku w Gniewie oraz we Francji rozwijał i wykorzystywał przy współtworzeniu nowych produktów turystycznych na wczesnośredniowiecznym grodzisku w Sopocie, spichlerzu „Błękitny Lew”, „Zamczysku” w Gdańsku w zamku Malbork oraz w „Bitwie pod Koronowem”.
Daj się porwać niesamowitym opowieściom o tym co było. Poprowadzę Cię po meandrach naszych dziejów i przybliżę to, co już dawno odeszło. Bo wszystko co robię jest z miłości do historii!
Otrzymane przez nas nagrody
Gloria Artis
Gloria Artis to dla mnie najważniejsze wyróżnienie. Na Apelu Grunwaldzkim
wręczył mi ja ówczesny wiceminister kultury Piotr Żuchowski. Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
Przyjaciel Warmii i Mazur
Przyjaciela Warmii i Mazur wręczył mi Marszałek województwa warmińsko – mazurskiego. Kapituła corocznie przyznaje trzy tytuły honorowe. Tym razem Marszałek „zdążył” nadać tylko dwa tytuły, to wszystko pewnie za sprawą pędzącego Krzysztofa Hołowczyca, który był laureatem tego wyróżnienia razem ze mną.
Piękniejsza Polska
TVP 2 i Polska Organizacja Turystyczna honorują nagrodami „Piękniejszej Polski” ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku Polski, W roku 2009 w gronie laureatów, obok Grażyny Torbickiej i Czesława Langa znaleźli się również organizatorzy inscenizacji historycznej „Bitwy pod Grunwaldem” Krzysztof Górecki oraz Jacek Szymański.
100-lecia Niepodległości
Odznaczenie zostało ustanowione uchwałą z 8 maja 2018 r. przez Radę Ministrów. Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości otrzymały osoby m.in. zasłużone w dziedzinie nauki i technologii, kultury i sztuki, działalności niepodległościowej, społecznej, sportu. Wszystkich połączyła idea działania na rzecz Polski oraz lokalnej społeczności. Jest moją wielką radością, że w tym nadzwyczaj ważnym dla Polski czasie doceniona została także moja działalność.
Zadzwoń
+48 602 326 824
Obejrzyj strony
www.teatrhistoryczny.pl
www.grunwald1410.pl