Fundacja Wspierania Kultury i Edukacji

Nasza Pasja

Misja Fundacji

Fundacja Wspierania Kultury i Edukacji skupia ludzi zafascynowanych historią.

Pomimo, że odtwarzamy rozmaite okresy historyczne i militarne naszym głównym celem jest średniowiecze. Jesteśmy współtwórcami i współorganizatorami największej imprezy historycznej w Polsce i równocześnie jednej z największych w Europie,- „Bitwy pod Grunwaldem”

Fundacja nasza promuje pielęgnowanie polskości oraz tradycji narodowej, popularyzuje osiągnięcia oręża polskiego poprzez rozwój świadomości historycznej i kulturalnej. Kreuje postawy patriotyczne poprzez poszerzanie wiedzy historycznej, kulturalnej, zarówno materialnej, jak i duchowej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu bitwy pod Grunwaldem.

Zamierzone cele osiągamy dzięki organizacji zajęć dla młodzieży szkolnej z cyklu Żywe Lekcje Historii propagującej historię Polski od Mieszka I po Powstanie Styczniowe oraz organizację wydarzeń o charakterze rekonstrukcji historycznej, związanych z historią Polski i oręża polskiego, między innymi inscenizację „Bitwy pod Grunwaldem”.

Parada Niepodległości

15.08.2018 ulicami Warszawy z okazji święta Wojska Polskiego przemaszerowała Defilada Wojska Polskiego. Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości defilada została rozszerzona o rekonstruktorów historycznych, którzy przedstawili historię oręża polskiego. Fundacja WKiE była organizatorem jednego z elementów Defilady 2018 – kolumny późnego średniowiecza, obrazująca tryumf w Bitwie pod Grunwaldem.

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19