Historyczne imprezy masowe

Dla wszystkich

Pomagamy ludziom obcować z historią

Od 1998 roku zajmujemy się organizacją historycznej części Bitwy pod Grunwaldem.W międzyczasie Grunwald stał się jedną z trzech największych imprez średniowiecznych w Europie. Każdego roku na pola grunwaldzkie ściąga około 3500 rekonstruktorów historycznych. W ciągu 4 dni zmagań turniejowych przewija się około 150000 turystów z czego około 80000 przybywa tylko w dniu inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem.

W 600 rocznicę Wielkiej Bitwy obóz historyczny zamieszkiwało około 6000 rekonstruktorów historycznych, z czego ponad 2000 wzięło udział w inscenizacji, a ich trud i poświecenie brawami nagradzało około 200 000 turystów z Polski i nie tylko Europy, bo spotkać można było gości z Japonii i Ameryki.

Co ciekawe, w gronie rekonstruktorów historycznych znaleźli się nasi przyjaciele z tak egzotycznych jak dla średniowiecza krajów, jakimi są Nowa Zelandia, Australia i USA.

 

Największe nasze projekty

Bitwa pod Grunwaldem

Bitwa pod Grunwaldem jest największą imprezą historyczną w Polsce i jedną z trzech największych imprez średniowiecznych w Europie. Co roku przyjeżdżają na nią rzesze rycerstwa oraz ponad 150 tyś. turystów z całej Europy.

Oblężenie Malborka

Malbork to największa średniowieczny ceglana twierdza na świecie, która na czas „Oblężenia” przenosi się do czasów pamiętających rycerzy z czarnymi krzyżami na płaszczach, każdy, kto przekracza zamkowe mury czuje się jakby wsiadał do wehikułu czasu, odbywa fascynującą podróż do średniowiecza, stając się świadkiem tej wielkiej historii.

Vivat Vasa!

Vivat Vasa! to największa w Polsce inscenizacja bitwy XVII-to wiecznej, obrazującą starcie z roku 1626 znane w historii jako „Bitwę Dwóch Wazów”, pomiędzy królami Polski i Szwecji z dynastii Wazów, Zygmuntem III Wazą, oraz Gustawem II Adolfem.

Turniej Jana III Sobieskiego

W ostatnich dwóch dekadach nastąpił renesans turniejów rycerskich, traktowanych jako widowiska historyczne i sportowe. Powstała na początku XXI wieku International Jousting League (IJL), opracowała na nowo regulaminy turniejowe: gonitw na ostre JUST (trafienia bezpośrednie), gonitw sprawnościowych „do pierścienia” oraz walk grupowych – melle. Jednym z najważniejszych turniejów rozgrywanych w ramach ligi był Międzynarodowy Konny Turniej Rycerski Jana III, Sobieskiego, którego mieliśmy zaszczyt być współtwórcami.

Zaplanuj wydarzenie

Skontaktuj się ze mną

k.gorecki@grunwald1410.pl

Znajdź nas

83-110 Tczew, ul. Polna 1A/B/2

Zadzwoń

+48 602 326 824

Obejrzyj strony

www.teatrhistoryczny.pl
www.grunwald1410.pl