Oblężenie Malborka

Z dbałością o Szczegóły

Festiwal Kultury Średniowiecznej

W latach 2015 i 2016 byliśmy twórcami nowej koncepcji Oblężenia Malborka. Zamek został otoczony „scenami”, na których non stop prezentowane były atrakcje rodem ze średniowiecza. Nieustannie rozgrywane były konne i piesze turnieje rycerskie, pokazy sokolnicze, fosy i uliczki wokół zamku pełne były bardów, żonglerów flagami (sbandieratori), muzyków, teatrzyków dla dzieci i teatrów ulicznych, zewsząd rozbrzmiewała muzyka, tłumy turystów oblegały rzemiosło historyczne, a co najważniejsze – najmłodsi mieli multum zajęć i rozrywek w grodzie dziecięcym.

 

 

 

Innowacyjne zwiedzanie zamku

Po raz pierwszy w Polsce, a może i na świecie zainicjowaliśmy nową formę zwiedzania. W komnatach zamkowych wyreżyserowaliśmy scenki rodzajowe z życia średniowiecznego zamku. W kuchni po latach ponownie zapłonął ogień, a kuchmistrz z kuchtami przygotowywali posiłek dla braci zakonnych, w Wielkim Refektarzu wielki mistrz gościł na biesiadzie księżną Annę z dworem przy dźwiękach muzyki, w letnim refektarzu bracia zakonni spożywali codzienny posiłek słuchając Słowa Bożego, w Wielkim Kapitularzu odbywała się narada konwentu Malborskiego, nawet w Gdanisku czekała na turystów niespodzianka.

Nasz pomysł na stałe zawitał w programie Oblężenia Malborka.

{
Nawet najlepszy scenariusz i wybitny aktor nie zastąpią tego, co daje nam dotknięcie historii przez stroje i broń dawnych czasów. Pozwalają one wszystkim naszym zmysłom chłonąć to, co niezwykłe i wyjątkowe dla danej epoki.

Zaplanuj wydarzenie

Skontaktuj się ze mną

k.gorecki@grunwald1410.pl

Znajdź nas

83-110 Tczew, ul. Polna 1A/B/2

Zadzwoń

+48 602 326 824

Obejrzyj strony

www.teatrhistoryczny.pl
www.grunwald1410.pl