Zamek Malbork – trasa turystyczna

Z dbałością o Szczegóły

Zamek Malbork dla dzieci i młodzieży

CZĘŚĆ I
Grupa staje się drużyną rycerską, która otrzymuje zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów można zdobywać na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi (przewodnik w stroju historycznym).

Rozszyfrowane hasło daje młodym odkrywcom zamkowych tajemnic możliwość spotkania z wielkim mistrzem zakonu w drugiej części gry zamkowej. Dzieci uczestniczące aktywnie w zamkowej przygodzie, uzyskują wiele informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków średnich.

 

Tajemniczy Zamek Malbork

CZĘŚĆ II
Finałem części I jest rozszyfrowanie hasła ukrytego w literkach, które staje się kluczem otwierającym wrota obozu Wielkiego Mistrza, a tam spotkania się z głową zakonu krzyżackiego.

W obozie odbywa się uroczyste pasowanie na Odkrywców Zamkowych Tajemnic a następnie turniej rycerski prowadzony przez rycerzy zakonnych. Są to godzinne zabawy integracyjne nawiązujące do średniowiecza, – czego powinien nauczyć się giermek zanim zostanie rycerzem. Młodzież podzielona na cztery drużyny konkurować będzie w takich potyczkach jak: najazd na saracena, władanie mieczem, zapozna się z działaniem i budową łuku i balisty (duża kusz strzelającą oszczepami, w naszym wydaniu piłkami) oraz wieloma innymi konkurencjami mającymi swoje korzenie w minionych epokach.

Zamek Malbork – program PDF

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy naszą ofertę także w formacie PDF

{
Nawet najlepszy scenariusz i wybitny aktor nie zastąpią tego, co daje nam dotknięcie historii przez stroje i broń dawnych czasów. Pozwalają one wszystkim naszym zmysłom chłonąć to, co niezwykłe i wyjątkowe dla danej epoki.

Zaplanuj wydarzenie

Skontaktuj się ze mną

k.gorecki@grunwald1410.pl

Znajdź nas

83-110 Tczew, ul. Polna 1A/B/2

Zadzwoń

+48 602 326 824

Obejrzyj strony

www.teatrhistoryczny.pl
www.grunwald1410.pl