Turniej Jana III Sobieskiego

Współorganizowaliśmy

Konny Turniej Rycerski

Turniej Rycerski Jana III Sobieskiego w Gniewie należy do światowej elity turniejów konnych. Stacja CNN Travel umieściła go w swoim rankingu wśród sześciu najlepszych turniejów rycerskich na świecie. W Europie jedynym podobnym wydarzeniem jest zlot we francuskim Neauphle-le-Chateau. Do 2011 roku byliśmy jednymi z pomysłodawców i organizatorów tego wydarzenia, rozwijając jego format. Turniej stał się dynamicznym show łączy w sobie emocjonujące sportowo – historyczne widowisko, edukację, humor i dobrą zabawę dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Przenosi widza w świat średniowiecza.

Piesze bojowe turnieje rycerskie indywidualne i drużynowe, zabawy plebejskie dla turystów, turnieje łucznicze i kusznicze, muzyka dawna to tylko niektóre atrakcje. Do rangi najważniejszych punktów programu urosły gonitwy konne na ostre, w których rycerze – zawodnicy wyposażeni są w wierne repliki uzbrojenia historycznego o wybitnych walorach estetycznych i użytkowych, gwarantujących pełne bezpieczeństwo, nacierają na siebie. Celem starć jest skruszenie kopii bądź wysadzenie przeciwnika z siodła.

Niemniej z wielkim sentymentem wspominamy czasy, gdy na zamku Gniewskim tworzyliśmy takie widowiska jak: „Oblężenie zamku Gniew” czy też „Nocny, zdradziecki napad Teutoński na uśpioną wieś Nicponia”

 

Zaplanuj wydarzenie

Skontaktuj się ze mną

k.gorecki@grunwald1410.pl

Znajdź nas

83-110 Tczew, ul. Polna 1A/B/2

Zadzwoń

+48 602 326 824

Obejrzyj strony

www.teatrhistoryczny.pl
www.grunwald1410.pl