Stroje i uzbrojenie

Z dbałością o Szczegóły

Teatr Historyczny

Przez lata naszej działalności dokonaliśmy rekonstrukcji wszystkich znaczniejszych epok historycznych. Mimo oczywistych preferencji związanych z historią naszego narodu, do każdego stroju podchodzimy indywidualnie, czerpiąc z wiedzy profesjonalistów i dbając o szczegóły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz licznym znajomościom udaje nam się odtworzyć nie tylko realia historyczne wybranego tematu, ale także specyficzny klimat dawnych czasów. Uczestnicy naszych rekonstrukcji niejednokrotnie wspominają konkretne przebrania, które były częścią przedstawień lub żywych lekcji historii.

Obok żywych lekcji historii oraz turniejów rycerskich równie chętnie podejmujemy się rekonstrukcji scen batalistycznych oraz omawiamy historię rozwoju broni i wyposażenia wojska. Wśród naszych przyjaciół mamy rusznikarzy, drwali i kowali, którzy z pasją oddają się historycznym poszukiwaniom, by coraz sprawniej odtwarzać realia minionych epok.

 

Sceny batalistyczne

Bitwa pod Grunwaldem, Vivat Vasa! czy rekonstrukcja bitwy pod Koronowem nie miałyby swojego rozmachu, oraz mocy oddziaływania na wyobraźnię, gdyby nie szczegółowo odtwarzane sceny batalistyczne.

{
Nawet najlepszy scenariusz i wybitny aktor nie zastąpią tego, co daje nam dotknięcie historii przez stroje i broń dawnych czasów. Pozwalają one wszystkim naszym zmysłom chłonąć to, co niezwykłe i wyjątkowe dla danej epoki.

 

Zaplanuj wydarzenie

Skontaktuj się ze mną

k.gorecki@grunwald1410.pl

Znajdź nas

83-110 Tczew, ul. Polna 1A/B/2

Zadzwoń

+48 602 326 824

Obejrzyj strony

www.teatrhistoryczny.pl
www.grunwald1410.pl